Perşembe, Şubat 12, 2009

NALAN TUNTAŞ OKULUMUZDA

Nalan Tuntaş Okulumuzda

Nalân Tuntaş

1975 yılında İzmir Amerikan Kız Lisesi Edebiyat Bölümü'nden mezun oldu. Öncelikle resim çalışmalarına yönelen sanatçı 1991-1998 yılları arasında altı karma sergiye katıldı. 1995'te İçimdeki Yalnızlık adlı öykü kitabı, 1999'da Baharda Yağmura Özlem adlı romanı, 2002'de ise Saatin Durduğu An adlı öykü kitabı yayınlandı. Bu eserlerinde genellikle toplumsal ilişkiler içinde bireyin yalnızlığını, çağına tanıklığını ele almaktadır. Nalân Tuntaş, AKKÖY Kültür-Sanat-Edebiyat-Turizm ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Edebiyatçılar Derneği üyesidir.

Zor Yıllar
Yazar(lar) : Nalân Tuntaş

Sayfa Sayısı : 248
ISBN : 978-975-14-1172-3
Çevirmen : -
Özelliği : 13.5 x 19.5cm, 2. Hamur
Fiyatı : 15,00 TL

Dünya Savaşı´nın yol açtığı çalkantılarla yoğrulan Anadolu, 20. yüzyıla, batıdan doğuya, kuzeyden güneye tam bir kuşatma altında girmektedir. Oysa Anadolu, tarih boyunca koynunda barınanları ayrımsız kucaklayan; karlı dağlarını, verimli ovalarını, berrak akarsularını, ak sütünü sunan müşfik bir anadır. Nalan Tuntaş, işte bu duyarlığı işleyerek; kurgusuyla, olay örgüsüyle Dünya Savaşı yorgunlarını romanlaştırıyor. Zor Yıllar, Sarıkamış´tan Cumhuriyet´e uzanan süreçte cephelerde, sınır boylarında yurdunu savunan Sarı Saffet´in kişiliğinde ve onun çevresinde somutlaşmış Mehmetçiğin destanıdır.

19 Şubat 2009 Perşembe Günü Sökeli Yazar Nalan TUNTAŞ'ı "Zor Yıllar" kitabının tanıtımı ve "Edebiyat-Okuma" konulu söyleşi yapmak üzere okulumuzda ağırlayacağız.

KÜTÜPHANECELİK KULÜBÜ
Rehber Öğretmen
Hilâl GÜLER


Hiç yorum yok: